W dniach 1-3 grudnia 2017 r. uczestniczyliśmy w weekendowym spotkaniu formacyjnym RSM-u w Koszycach Małych pt.: „Smutna strata – szczęśliwy zysk”.  Tematyka skupiała się wokół poświęcenia, zarówno Pana Jezusa jak i tego w naszym w codziennym życiu: czasem warto coś stracić, by zyskać coś o wiele lepszego.

Piątkowy wieczór rozpoczęliśmy wspólną adoracją. Był to pierwszy wspólny punkt naszego zjazdu.

W sobotę po modlitwach i śniadaniu zgromadziliśmy się, aby wysłuchać konferencji na temat rozeznania duchowego. Później spotkaliśmy się z Natalią i Damianem, którzy opowiedzieli nam o działalności Sercańskiego Wolontariatu Misyjnego. Następnie udaliśmy się na mszę świętą po której zjedliśmy obiad.

Kolejne dwie godziny mogliśmy spożytkować  tak jak chcieliśmy. Po ich upływie przyszła pora na wymianę myśli wielu, czyli pracę w grupach.  Podzieleni na kilkuosobowe zespoły stworzyliśmy adwentowe diety duchowe, których zdaniem jest przygotować nas na przyjścia Pana Jezusa. Zastanawialiśmy się nad tym, czym podczas takiej diety możemy się karmić, jakie ćwiczenia robić i jak często. Potem udaliśmy się do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Wieczór spędziliśmy wspólnie grając i bawiąc się.

Nadeszła niedziela, dzień pożegnań i powrotów do naszych domów. Po porannej jutrzni i śniadaniu uczestniczyliśmy w mszy świętej kończącej nasze weekendowe spotkanie. Wspólny obiad był ostatnim punktem, po którym każda grupa, większa czy mniejsza ruszyła w drogę powrotną.

Razem spędzony weekend będziemy pamiętać jeszcze długo, a nauka płynąca ze słów usłyszanych w Koszycach na pewno przyda nam się, by zrozumieć, że czasami trzeba stracić by zyskać…

[Karolina D.]