Od 25 do 28 stycznia 2017 roku w Assunción (Paragwaj) miało miejsce doroczne spotkanie Sercańskiej Komisji Teologicznej Ameryki Łacińskiej (Commissione Teologica Dehoniana dell'America Latina - CTDAL). Oprócz członków komisji w spotkaniu uczestniczyli ks. Artur Sanecki SCJ, radny generalny i koordynator komisji międzynarodowej, oraz ks. Gian Quinto Regazzoni SCJ, członek wspólnoty terytorialnej w Paragwaju, który został zaproszony przez przewodzniczącego CTDAL. Jak zazwyczaj komisja spotyka się na początku roku, aby z jednej strony podsumować miniony rok, a po drugie by zaprogramować rok następny. Tym razem komisja obradowała nad tematem "Charyzmat i i pobożności: w stronę inkulturowanej tożsamości sercańskiej" w związku z mającą się odbyć w lipcu tego roku Konferencją w Indonezji.

Każdy z członków komisji zaprezentował wnioski z pracy osobistej, a także z prac w grupach prowadzonych w ramach pre-seminarium. Prace komisji przygotowujące się do lipcowej Konferencji zostały więc zakończone i komisja jest gotowa do przygotowania końcowego dokumentu prezentującego wypracowane wnioski.

Poza pracami członkowie komisji mieli okazję osobiście poznać życie wspólnoty sercańskiej w Paragwaju i wyzwania przed jakimi stoi. Ponadto mieli okazję poznać miejscową społeczność parafialną, widząc radość i prostotę z jaką wyrażają swoją wiarę.

[ks. André Vital SCJ]

Więcej na stronie generalnej Zgromadzenia www.dehon.it

Italiano