W dniach 28-30 kwietnia, 2017 odbyło się w Walencji, w Hiszpanii kolejne spotkanie międzynarodowego sercańskiego wolontariatu misyjnego z krajów europejskich. Polska prowincja SCJ była reprezentowana przez ks. Zbigniewa Chwaję SCJ, sekretarza Misji Zagranicznych oraz p. Julię Dziamarską uczestniczącą w programie sercańskiego wolontariatu misyjnego w Polsce. Pozostali uczestnicy przybyli z dwóch prowincji włoskich, z prowincji portugalskiej, niemieckiej oraz hiszpańskiej, która była organizatorem i gospodarzem spotkania.

Była to okazja do zapoznania się z obecnym stanem przygotowań do wakacyjnego zaangażowania misyjnego, wymiany poglądów i doświadczeń oraz zawiązania i pogłębienia więzi między uczestnikami programów wolontariackich. Uczestnicy wysłuchali interesujących prelekcji przedstawionych przez zaproszonych gości, mieli czas na zwiedzanie miasta, poznanie jego historii, architektury i zabytków.

Kilka wielonarodowych grup wolontariuszy wyjedzie w czasie najbliższych miesięcy wakacyjnych do pracy w Albanii, Angoli, Ekwadoru i Mozambiku.