W dniu 16 września 2017 r. gościliśmy w naszej bełchatowskij parafii stygmatyka brat Elia Cataldo.  W naszej parafialnym Kościele czekały na niego tłumy wiernych (około 2 tys. osób). Brat Elia modlił się z nimi podczas mszy św., można było także posłuchać jego katechezy, a na koniec pobłogosławił wszystkich zebranych.

Kim jest brat Elia Cataldo? Ma 55 lat, urodził się na północy Włoch. W dzieciństwie zdarzały mu się „dziwne rzeczy”, na przykład towarzyszył mu zapach róż. Wstąpił do zakonu kapucynów, gdzie zaczął mieć stygmaty. W piątki na przegubach jego dłoni pojawiają się rany, a w Wielkim Tygodniu krwawi całe ciało. Elia rozmawiał w młodości ze słynnym ojcem Pio, który przepowiedział mu stygmaty i udzielił porad na temat życia z nimi. 
O życiu i doświadczeniach Elii Catalda mówił wiernym w Bełchatowie ks. Marco Belladelli, kościelny opiekun stygmatyka, który wygłosi kazanie podczas mszy św. 
Natomiast Brat Elia Cataldo podczas katechezy mówił o tym, jak ważna jest modlitwa i pojednanie. Podkreślał także rolę rodziny i miłości.

Na zakończenie błogosławił wiernych kropiąc wodą święconą. Chciał jednak przy tym, by zgromadzeni wierni nie wpatrywali się w Jego osobę, ale mieli utkwiony wzrok w Jezusa Chrystusa i całym sercem przylgnęli do Niego.

Więcej zdjęć na stronie bełchatowskiej parafii: http://sercaniebelchatow.pl/2017/09/20/stygmatyk-brat-elia-cataldo-w-belchatowie/