"Prosimy Cię, Ojcze Wszechmogący, taj temu swojemu słudze godność prezbiteratu; odnów w jego sercu Ducha świętości."

Powyższe słowa zostały wypowiedziane przez JE abpa Francesco Nolè OFMCap, ordynariusza diecezji Cosenza podczas uroczystości święceń prezbiteratu naszego współbrata Amadeo Tocci SCJ z prowincji południowo-włoskiej (ITM), które odbyły się w sobotę 27 maja 2017 r. w miejscowej katedrze. W uroczystości udział wzięli liczni przybyli współbracia z prowincji ITM z prowincjałem ks. Massimo Bellilo SCJ, pracownicy Kurii generalnej i członkowie zarządu generalnego z ks. Carlo Enrique Caamaño SCJ – wikariuszem generalnym, członkowie aktualnej wspólnoty neoprezbitera z Kolegium w Rzymie (Roma II), a także przełożeni prowincji północno-włoskiej (ITS) i brytyjsko-irlandzkiej (GBI).

Katedra diecezji Cosenza, skąd pochodzi neoprezbiter, była tego dnia wypełniona po brzegi. Dwugodzinna ceremonia święceń charakteryzowała się elegancką prostotą, pięknie przygotowaną liturgią przez lokalną wspólnotę z pomocą chóru i ministrantów.

Wielkie emocje, które towarzyszyły tego dnia ks. Amadeo, jego rodzicom i siostrze, miały swój ciąg dalszy następnego dnia w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, kiedy to neoprezbiter odprawił swoją pierwszą Mszę świętą w sercańskiej parafii św. Pawła Apostoła nieopodal wielkiego Uniwersytetu Calabria (Unical), gdzie nasi współbracia pełnią posługę duszpasterską wśród studentów, którym niegdyś był także ks. Amadeo Tocci SCJ. To na tym uniwersytecie, gdzie studiował chemię, poznał sercanów i sam odkrywszy w sobie Boże powołanie zapragną żyć charyzmatem ojca Dehona wstąpił do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

Niech Bóg, który rozpoczął w Tobie dobre dzieło, Księże Amaedeo, sam go dokona!

[ks. Juanjo Arnaiz SCJ]