Na początku tego nowego roku 2018 dystrykt Indie został pobłogosławiona przez święcenia kapłańskie diakona Vineeth Antony. Święcenia przyjął w swojej rodzinnej parafii, znanej jako kościół św. Franciszka Ksawerego w Pavumbie w Kerali. Został wyświęcony przez bpa Selvister Ponnumuthan, ordynariusza diecezji Punalore w Kerali.

Dk. Vineeth Antony został wyświęcony wraz z dwoma innymi diakonami, jednym z diecezji Punalore, a drugi z diecezji Itanagar w Arunachel Pradesh. Obchody rozpoczęły się długą procesją i tradycyjnym tańcem powitalnym. Świętej Eucharystii przewodniczył bp John Thomas z diecezji Itanagar. Homilię wygłosił i święceń dokonał biskup Selvister Ponnumuthan, biskup Punalore. Było 120 księży, 40 mniszek i 1000 osób, które wzięły udział w tej uroczystości. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy zjedliśmy obiad w siostrzanym klasztorze obok kościoła parafialnego.

Ks. Vineeth Antony jest 46. kapłanem w naszym indyjskim sercańskim dystrykcie. Dziękujemy Bogu za nowego kapłana zakonnego w naszym Zgromadzeniu, który pragnie służyć Bogu i Jego ludowi. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na jego posługę i służbę, którą będzie pełnić w naszej zakonnej rodzinie.

Źródło: https://dehoniansindia.wixsite.com/dehoniansindia