19 marca 2017 r. w uroczystość św. Józefa, około 800 mężczyzn, członków Towarzystwa Imienia Jezus, nie licząc ich żon i dzieci, wzięło udział w pierwszym wielkim święcie swego Towarzysta (”1st Grand Fiesta Celebration”). Uroczystość odbyła się w parafii pw. św. Izydora w Dumalinao, Zamboanga del Sur (Filipiny). Świętowanie rozpoczęło się od Mszy świętej, której przewodniczył ks. Lukas Hadi Siswo Sasmito SCJ a w koncelebrze znaleźli się ks. Franciszek Pupkowski SCJ (przełożony Regionu), ks. Joseph C. Butlig SCJ (sekretarz Regionu), ks. Donald Longno SCJ (radny regionalny), ks. Laurentius Suwanto SCJ (wychowawca kleryków), ks. Robertus Sutopo SCJ (wiceproboszcz w Balongating) i ks. Joseph Muego SCJ (wiceproboszcz w Tigbao). Po Mszy miała miejsce część kulturalna przygotowana przez uczestników.

Towarzystwo Imienia Jezus zostało założone w 1961 r. przez jednego z ojców kolumbanów. Pierwszym przewodniczącym był Didong Sandalo. Niestety organizacja nie istniała zbyt długo, bo jedynie do 1964 roku.

W 2005 roku organizacja została reaktywowana z inicjatywy pana Roberto Torrecampo Anding, który został jej przewodniczącym. Tym razem grupa otrzymała nową nazwę "Mga Alagad sa Parokya" (MAP) i miała zaledwie 28 członków. Wśród różnych działań grupa zobowiązała się do sprzątania kościoła w 3. sobotę miesiąca. Zaczęli także aktywnie uczestniczyć w BEC i studiach biblijnych w 3. czwartek miesiąca. Ponadto grupa na ochotnika zobowiązała się do przygotowania posiłków podczas wielkich uroczystości i okazjach w parafii.
W 2006 roku ks. Janusz Burzawa SCJ widząc potrzebę uczestnictwa mężczyzn w Kościele, zaproponował, aby powrócić do starej nazwy "Holy Name Society". Ks. Janusz wspierał bardzo mocno tę grupę w swoim czasie jako proboszcz, która jest obecnie wspierana przez obecnego proboszcza ks. Lukas Hadi Siswo Sasmito SCJ.

Obchody są sposobem dziękczynienia Bogu za wszystkie łaski i błogosławieństwa otrzymane przez grupę i pragnie w ten sposób zachęcić ich, aby kontynuowali swoją misję służenia parafii.

[ks. Joseph Butlig SCJ]

Źródło: https://scjphil.org/2017/03/19/1st-grand-fiesta-of-holy-name-society-in-dumalinao/