Turniej w tenisie stołowym o puchar Księdza Prowincjała polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Sercanów doczekał się kolejnego finału. Ministranci i lektorzy pochodzący z parafii prowadzonych przez sercanów, wyłonieni w rozgrywkach parafialnych znów przyjechali w dniach od 21 do 22 października br. do domu rekolekcyjnego w Koszycach Małych k. Tarnowa.

Całość spotkania rozpoczęła się w piątek 21 października br. Do rozgrywek zapisano 8 ministrantów i 9 lektorów z parafii w Sosnowcu, Chmielowie, Pliszczynie, Koszycach Małych, Florynce i Węglówce. Następnie uczestnicy wysłuchali prelekcji lektora Przemysława Bary z Pliszczyna, która dotyczyła patriotyzmu na przykładzie Narodowych Sił Zbrojnych . Wieczór zakończono wspólną modlitwą różańcową w intencji rodziców oraz trudnych spraw rodzinnych i osobistych.

Sobotnie rozgrywki poprzedziła poranna Msza święta, podczas której homilię wygłosił delegat księdza prowincjała ks. Damian Płatek SCJ. Zaapelował w niej, aby ministranci i lektorzy szukali Pana Jezusa, jak to czynił Zacheusz. Po śniadaniu uczestnicy turnieju udali się do nowo otwartego Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

Zawody, w kategorii ministrantów i lektorów, zostały przeprowadzone na dwóch etapach. System grupowy, gdzie każdy grał w każdym wyłonił ośmiu finalistów. W kategorii lektorów zwyciężył, po raz drugi z rzędu, lektor Paweł Starachowski z parafii w Chmielowie. Drugie miejsce uzyskał lektor Jakub Wojtaszek z Koszyc Małych, a trzecie przypadło lektorowi Marcinowi Drabikowi z Węglówki.

W kategorii ministrantów zwycięstwo odniósł ministrant Bartosz Golczewski z parafii w Pliszczynie. Drugie miejsce przypadło ministrantowi Filipowi Polakowi z Chmielowa, a trzecie uzyskał ministrant Arkadiusz Ziemichód z Pliszczyna.

Po obiedzie dokonano ceremonii nagrodzenia finalistów. Oprócz pucharów i medali zwycięzcy otrzymali upominki. Symbolicznie nagrodzono również wszystkich uczestników, sędziów turnieju oraz księży opiekunów z parafii, które wzięły udział w turnieju.

Turniej mógł zostać zorganizowany dzięki gościnności domu rekolekcyjnego w Koszycach Małych oraz życzliwości dyrekcji Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

 

Ks. Jacek Szczygieł SCJ

Fot. Kl. Mateusz Tomczykowski SCJ