Od początku 2016 roku dzięki zbiórce srebrnego i złotego złomu, sprzedaży sercańskich krzyżyków oraz darowizn – indywidualnych wpłat naszych hojnych Darczyńców udało się w Czadzie wywiercić pięć studni. „Ludzie są bardzo wdzięczni” – pisze do nas ks. Marian Wenta, misjonarz z Batchoro, a my nadal zbieraMY, przetwarzaMY, pomagaMY.

Zbieramto.pl | zbieraMY przetwarzaMY pomagaMY i jeden z jego projektów, czyli „srebro na wagę złota” wybudowało już domy w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia na Filipinach. Mieszkają w nich rodziny, którym dach nad głową zabrał tajfun Sendong w grudniu 2011 roku. Wszyscy razem: wolontariusze swoją bezinteresowną pracą, Darczyńcy – przekazywanym nam srebrnym złomem zebranym wśród znajomych czy w parafii oraz wpłatami pieniężnymi budowaliśMY domy bezdomnym Filipińczykom, a teraz wierciMY studnie spragnionym Czadyjczykom. Jak do tej pory stanęło pięć studni, potrzeby są nadal ogromne, bo i woda jest płynem życiodajnym. Nasi Darczyńcy wielokrotnie już udowadniali, że razem ze srebrem i sercańskimi krzyżykami mają wielki potencjał dobra, zatem mamy nadzieję, że w tym roku uda się nam jeszcze wysłać ks. Wentę na  lokalne czadyjskie święta, czyli błogosławienie nowych studni.

Więcej na temat akcji "ugaśMY pragnienie" można się dowiedzieć na stronie Fundacji zbieramto.pl

Do akcji przyłączyła się nasza bełchatowska parafia pw. NMP Matki Kościoła. W niedzielę 11 września na rzecz budowy studni w Czadzie kwestował pomysłodawca i szef projektu zbieramto.pl - ks. Piotr Chmielecki SCJ. Zebrał wówczas 10.000 złotych, co wystarczy na wybudowanie kolejnej studni. Ale na tym nie koniec! Parafia w Bełchatowie przyłączyła się do akcji "Pomaganie przez eko-zbieranie".