"Dziękujemy Bogu, że pozwala nam każdego roku spotkać się, abyśmy jako współbracia mogli wspólnie poszukiwać dróg, w jaki mamy budować Królestwo Boże w realiach naszego życia i misji życia zakonnego" - tymi słowami wdzięczności współbracia z Wenezueli podsumowali swoje doroczne spotkanie regionu, które odbyło się w dniach 9-13 stycznia 2017 roku w "Domu Najświętszego Serca" w Jarillo (Wenezuela).

Głównym zadaniem, jakie postawili przed sobą uczestnicy tego pięciodniowego spotkania, była rewizja "Ratio Formationis Regionalis" w oparciu o normy generalne. Formowanie się, aby właściwie służyć, musi być zaangażowaniem całego zakonnego życia. Poranki poświęcono na prace na temat procesu formacyjnego, począwszy od duszpasterstwa powołań aż do formacji permanentnej.

Popołudnia wypełniły spotkania z ks. Stefanem Tertünte SCJ z Centrum Studiów Dehoniańskich (Centro Studi Dehoniani) z Rzymu, który mówił o duchowości sercańskiej oraz o znaczeniu i roli życia wspólnotowego i misji.

Spotkanie członków całego Regionu było także okazją do świętowania 80' urodzin ks. José García Ercille. W tych dniach miała również miejsce uroczystość odnowienia ślubów przez współbraci z Brazylii i Argentyny przebywających w Wenezueli. 

Obecnie Wenezuela przeżywa trudne momenty swojej historii, dlatego współbracia proszą nas przedewszystkim o modlitwę za ich misję oraz tych braci, którzy powoli tracą nadzieję.

Źródło: http://www.dehon.it/

Więcej zdjęć na fanpage'u Regionu Wenezueli: https://www.facebook.com/DehonianosScjVen/