14 lutego 2017 r. Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego działająca przy bełchatowskiej parafii księży sercanów rozpoczęła pierwszą bełchatowską edycję kursu dla małżeństw.

Ten kurs to seria siedmiu romantycznych spotkań mających pomóc uczestniczącym w kursie parom w pracy nad wzmocnieniem ich wzajemnej relacji, która jest największym i najcenniejszym darem, za który powinni dziękować i o który muszą się nieustannie troszczyć. Silne, pełne miłości i trwające całe życie związki nie są bowiem wynikiem przypadku. Wymagają pracy, wysiłku i wspólnego zaangażowania oraz Bożego błogosławieństwa. Kurs Małżeński to sposób, aby uczynić każde małżeństwo, choćby najbardziej szczęśliwe, jeszcze lepszym.

Kurs ma formułę serii randek małżeńskich. Parom serwowana jest kolacja w zacisznej sali restauracyjnej, przy pięknie nakrytych, dwuosobowych stolikach. Następnie uczestnikom prezentowany jest wykład przerywany ćwiczeniami, które uczestnicy wykonują w parach. Na Kursie Małżeńskim nie ma pracy w grupach. Nikt nie jest tu poproszony o dzielenie się swoimi doświadczeniami z życia małżeńskiego. Rozmowy w czasie Kursu toczą się wyłącznie pomiędzy małżonkami.

W ciągu siedmiu spotkań uczestnicy odkryją proste i praktyczne narzędzia, które pomogą im lepiej zrozumieć swoje potrzeby. Nauczą się skuteczniej komunikować i pogłębiać swoją więź poprzez umiejętne rozwiązywanie konfliktów. Czas kursu to także okazja na uzdrowienie dawnych zranień, zrozumienie wpływu wychowania na wzajemną relację oraz szansa na ewentualne poprawienie relacji z rodzicami i teściami. Na Kursie Małżeńskim nie zabraknie również miejsca na rozmowy o tym, jak rozwijać intymność seksualną i jak odkryć swój wyjątkowy język miłości.

Kurs Małżeński jest adresowany do każdej pary - niezależnie od stażu, czy też aktualnej sytuacji w związku. Jeśli małżeństwo jest silne, ten kurs pomoże mu uczynić je jeszcze silniejszym, a tym z problemami - głęboko w to wierzę - pokaże drogę ratunku.

Organizując Kurs Małżeński Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego korzysta z metodyki i materiałów udostępnionych przez ALPHA POLSKA. Program kursu został opracowany w roku 1996 przez Nicky i Silę Lee , współautorów książek „The Marriage Book” i „The Parenting Book”. Obecnie odbywa się kilka tysięcy takich kursów na całym świecie.

[ks. Michał Tabak SCJ]