W dniach 28-30 listopada 2016 r. w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie odbywały się XII warsztaty dla rzeczników prasowych instytucji kościelnych. Prawie 90 uczestników wysłuchało wartościowych tematów, wśród których znalazły się m.in.: video marketing, media społecznościowe, real time marketing i protokół dyplomatyczny. W warsztatach uczestniczył także sercanin, ks. Sławomir Knopik, wikariusz prowincjalny.

Pierwszego dnia zaproszonymi gośćmi byli Jakub Biel, bloger i ulubieniec Wykopu oraz Robert Mazurek, dziennikarz, publicysta, felietonista. Dzień drugi poświęcony był filmom, zarówno tym w TV, jak i tym w Internecie. Bloger Konrad Kruczkowski wprowadził w tajniki przekazywania konkretnych i ważnych dla Kościoła treści za pomocą blogów. Magdalena Daniłoś wyjaśniła wpływ video marketingu na media społecznościowe. Po południu odbyły się praktyczne warsztaty z kamerą poprowadzone przez znaną reporterkę Marię Stepan, a wieczorem Bogumiła Więcław z Europejskiej Akademii Dyplomacji wprowadziła uczestników warsztatów w tajniki zasad protokołu dyplomatycznego.

Ostatni dzień zajęć rozpoczęła Weronika Zaguła, szefowa publicystyki Radia Plus, która w swoim wystąpieniu opisała tajniki tworzenia vloga i szybkiego reagowania na bieżące wydarzenia. Całość warsztatów zakończyło szkolenie z funkcjonowania programu Snapchat, poprowadzone przez Magdalenę Piórek i Monikę Przybysz.

Organizatorami warsztatów są: o. dr hab. Józef Kloch, prof. UKSW, dr hab. Monika Przybysz, prof. UKSW, specjalista public relations oraz o. Jan Maria Szewek OFMConv, specjalista ds. public relations i reklamy i rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów.

Źródło: http://www.franciszkanie.pl/artykuly/warsztaty-dla-rzecznikow-prasowych-instytucji-koscielnych