W niedzielę, 4 czerwca 2017 r., na parkingu i placu przed kościołem Dobrego Pasterza w Lublinie odbył się XIV Dziecięcy Dzień Radości – festyn z okazji Dnia Dziecka. Popołudniowe godziny od 14.00 do 17.30 upłynęły w upalnej pogodzie i równie gorących atrakcjach. Zabawę rozpoczął ks. proboszcz Andrzej Gruszka SCJ, który przekazał prowadzenie festynu Wodzirejom z Krakowa.

Na scenie i pod nią cały czas przewijało się dużo osób i artystów, prezentujących swoje talenty. Były to grupy z Dzielnicowego Domu Kultury SM Czechów, zespół taneczny „Mozaika” oraz występy dzieci ze SP nr 34. Na scenie wręczono nagrody za konkurs plastyczny „Łucja, Franciszek i Hiacynta idą do nieba”, a także za konkurencje, które odbywały się równocześnie pod sceną i na boisku. Były to zawody w łowieniu, warcaby rodzinne, narty, czołgi i hokej na trawie – dużo zabawy i radości dla grających i oglądających.

Równocześnie na parkingu dzieci miały strefę szaleństwa w basenach z kulkami i na dmuchanej zjeżdżalni. Obok tych atrakcji jak co roku stały namioty z ciepłymi i zimnymi napojami, słodyczami, domowym ciastem, watą cukrową i lodami. Był też bigos i gorące kiełbaski. Malowanie buzi i przejażdżka bryczką to już tradycja, która zawsze ma wielu amatorów. Podobnie loteria, w której każdy los to niespodzianka, a na koniec dnia wylosowano numery, które nagrodzono szczególnymi fantami – rowerem i hulajnogą. Nowością tegoroczną była nauka kaligrafii i punkt kwriodawstwa w salkach kościelnych. Całość przeplatały animacje prowadzone ze sceny przez Wodzirejów.

Organizatorzy, czyli Księża Sercanie, Stowarzyszenie Dobrego Pasterza oraz MOPR Filia nr 4 dziękują wszystkim za przybycie i wsparcie organizacji letniego wypoczynku dla dzieci.

Więcej zdjęć na stronie parafii Dobrego Pasterza w Lublinie: http://lublin.scj.pl/cms/content/view/2677/145/