Zakończyła się 126. Bełchatowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W Grupie Białej na Jasną Górę wyruszyło 275 pątników. W drodze powrotnej udział brało ok. 150 osób ze wszystkich bełchatowskich grup. Wróciliśmy wszyscy w tym roku do naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi za ogromne wsparcie pątników, ks. Maciejowi - naszemu kierownikowi za to, że podjął się trudu organizacji naszej pielgrzymkowej grupy, był na każde zawołanie i zawsze mogliśmy na Niego liczyć. Ogromne dzięki należą się też wszystkim służbom pielgrzymkowym, bez których ciężko wyobrazić sobie organizację pielgrzymki oraz wszystkim braciom i siostrom za to, że wyruszyli właśnie z Nami. Te piękne rekolekcje w drodze przechodzą do historii, już odliczamy dni do przyszłorocznej pielgrzymki :)

Jednak pielgrzymka nie kończy się w dniu powrotu. W niedzielę 1 września zgromadziliśmy się na Mszy Św. o godz. 18.00 by podziękować Bogu za pielgrzymów Grupy Białej oraz by modlić się w ich intencjach. Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył kierownik naszej grupy ks. Maciej Kopczyński SCJ wraz z proboszczem ks. Stanisławem Jaskułą SCJ oraz dk. Vitalijem, który rozpoczął miesięczną praktykę w naszej parafii. Tej niedzieli gościliśmy misjonarza z Republiki Środkowoafrykańskiej. Br. Benedykt Pączka - kapucyn opowiedział nam o swojej pracy na misjach. Bezpośrednio po Eucharystii udaliśmy się do Domu Parafialnego, by we wspólnocie pielgrzymkowej zjeść coś dobrego, podzielić się wspomnieniami, podziękować sobie wzajemnie i dobrze się bawić. :) 

Frekwencja na pielgrzymce to m.in. efekt akcji promocyjnej. Sztab organizacyjny Grupy Białej prowadził - wzorem lat ubiegłych - podczas każdej Mszy Św. a także po nich, akcję informacyjną na temat Bełchatowskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Homilię przez całą niedzielę głosi ks. Maciej Kopczyński SCJ - nowy wikariusz, a jednocześnie kierownik Grupy Białej. W homiliach możemy usłyszeć o tym, dlaczego Matka Boża jest tak ważna w naszym życiu, a także udziela cennych wskazówek odnośnie naszego pielgrzymowania. Każdy mógł zabrać do domu folderki pielgrzymkowe wyłożone na ławkach. 

FOTOGALERIE