To najmniejsza i najmłodsza parafia w Wałbrzychu. Mimo to, aby posłuchać o Bożym Miłosierdziu, przychodzą tam nie tylko wierni z okolicy. Przyjeżdżają ze Świebodzic, Świdnicy, a nawet Wrocławia.

Ks. Michał to ceniony ewangelizator, rekolekcjonista, dyrektor grupy medialnej "Profeto". Prowadzi bloga slowopana.com, napisał także kilka książek, w tym „Bóg daje charyzmaty”. Jednak, jak sam przyznaje, największy wpływ na jego kapłaństwo wywarła posługa egzorcysty, jaką miał możliwość sprawować.

- To dało mi możliwość doświadczenia Kościoła nie tyle strukturalnego, ale przede wszystkim doświadczenia w tym Kościele Żywego Boga - mówi ks. Michał. - To doświadczenie zmieniło też zupełnie moje podejście do głoszenia Słowa. Szczególnie w takim zakresie, jak robię to obecnie, czyli do szerzenia nowej ewangelizacji. Ta posługa pozwoliła mi też zobaczyć, że najważniejszą rzeczą w obecnych czasach jest głoszenie kerygmatu. Doprowadzanie ludzi do spotkania z Bogiem Żywym.

- Na tych rekolekcjach mamy bardzo dużo gości spoza naszej parafii - mówi ks. Marek Zołoteńki, proboszcz wałbrzyskiej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. - Są nie tylko ludzie z Wałbrzycha, ale także ze Świebodzic, Świdnicy, a nawet Wrocławia. Jest to na pewno jakiś znak pobudzający naszych wiernych do życia wiarą. Ks. Michał pokazuje nam miłosierne oblicze Ojca i doświadczenie Boga Żywego, bez którego trudno być człowiekiem wierzącym.

- To są rekolekcje nowej ewangelizacji - dodaje ks. Zołoteńki. - W tych warunkach, w których tu posługuję, nie ma innej możliwości i innej propozycji, jak tylko nowa ewangelizacja.

- Chciałbym aby w trakcie rekolekcji w sercach uczestników wyryło się "Misericordia et misera", czyli  "Miłosierdzie i nieszczęśliwa", treść Listu Apostolskiego jaki papież Franciszek napisał na Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia - wyjaśnia ks. Michał Olszewski. - Tak jak Ojciec Święty nas do tego zachęca, pragnę, aby moi słuchacze przez głoszone słowo, przeżyli Ewangelię i doświadczyli na własnej skórze tego, co kobieta pochwycona na cudzołóstwie. Byśmy, jak mówi Franciszek, zostali otuleni miłosierdziem. Chciałbym też, aby ludzie pokochali papieża Franciszka.

Całe rekolekcje zamieszczone będą na stronie katolicki Wałbrzych

Źródło: http://swidnica.gosc.pl/doc/3748858.Byly-egzorcysta-ewangelizuje