Chrystus mieszkanie błogosławi – oznacza łacińska formuła, wyrażająca pragnienie błogosławieństwa dla naszych domów i mieszkań w okresie bożonarodzeniowym. O to błogosławieństwo w swoim domu i w swoich mieszkaniach modlili się księża sercanie w stopnickim klasztorze w sobotę, 12 stycznia 2019 r.

Zgodnie z polską pobożnością kredą poświęconą w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapisuje się na drzwiach naszych domów inicjały tradycyjnych imion trzech Mędrców (K+M+B). Zapisywać je można również w wersji łacińskiej (C+M+B), co dodatkowo oznacza formułę błogosławieństwa: Christus mansionem benedicat (Chrystus mieszkanie błogosławi).

Cała wspólnota nowicjacka zebrała się w sobotni wieczór na modlitwie o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców klasztoru jak i jego pracowników oraz wszystkich gości. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i Nieszporach przełożony wspólnoty, ks. Witold Januś nawiedził wszystkie klasztorne pomieszczenia, mieszkania księży, brata, nowicjuszy i postulanta, udzielając każdemu błogosławieństwa. Cały dom zakonny wypełniony został wonią kadzidła i radosnym śpiewem kolęd.

Jak dym kadzidła unosił się tego dnia w klasztornych pomieszczeniach, tak niech atmosfera modlitwy napełnia wszystkich jego mieszkańców i przybywających gości, a błogosławieństwo Jezusa Chrystusa towarzyszy im nieustannie i podtrzymuje w ich sercach pokój.

@franciszek.scj

Więcej zdjęć na stronie https://nowicjat.scj.pl/strony/christus-mansionem-benedicat