Dom Fundacji Jana Pawła II, którym od początku istnienia kierują księża Sercanie, także i w tym trudnym i niepewnym okresie działa bardzo prężnie. Księża Sercanie, którzy towarzyszą działalności stypendystów asystują w wydarzeniach, które ich dotyczą (zob. https://dfjp2.pl/).

JUBILEUSZ CHÓRU KUL

📌 W sobotę, 20 listopada 2021 r., odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem Chóru Akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. O godz. 12.30 w kościele akademickim została odprawiona dziękczynna Msza św., której przewodniczył ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, prorektor ds. misji i administracji KUL.

✅ Następnie w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego miała miejsce ceremonia wręczenia licznych nagród, medali i odznak w związku z jubileuszem oraz uroczysty koncert Chóru KUL wraz z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. prof. Grzegorz Pecka, dyrygent i kierownik artystyczny Chóru KUL, Zdzisław Cieszkowski, prezes Chóru KUL oraz Tatsiana Ivashkevich, doktorantka muzykologii KUL i stypendystka Fundacji Jana Pawła II. Dom Fundacji w Lublinie reprezentował ks. Jan Strzałka SCJ i ks. Robert Ptak SCJ.

🆗 Obecnie do zespołu chóralnego należy ok. 50 osób, głownie studentów KUL, a wśród nich ❗️10 stypendystów Fundacji Jana Pawła II. Chór promuje polską twórczość religijną i kulturę muzyczną przez współczesne prawykonania i nagrania studyjne zapomnianych dzieł dawnych kompozytorów polskiej muzyki kościelnej. Każdego roku chór wykonuje kilkadziesiąt koncertów na uniwersytecie, w Lublinie, w kraju i za granicą.🌐

ks. Robert Ptak SCJ

💚 Link do strony chóru KUL: https://www.kul.pl/chor-akademicki,1102.html

🧡 Link do fotorelacji: https://www.kul.pl/100-lecie-choru-akademickiego-kul,art...

za: ► https://www.facebook.com/dfjp2/posts/4325512614238324 zob. również https://dfjp2.pl/jubileusz-choru-kul/

 

Nie zabrakło również ważnych elementów wtajemniczenia akademickiego dokonując

OTRZĘSINY II ROCZNIKA

📌 W sobotę, 20 listopada 2021 r., w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie tradycyjnie odbyły się rocznikowe otrzęsiny. Tym razem dla II rocznika, gdyż w ubiegłym roku nie można było tego przygotować z powodu pandemii.

🙏 O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji II rocznika pod przewodnictwem ks. Roberta Ptaka, który w swojej refleksji nad Ewangelią, zwrócił uwagę na bardzo ważny element życia chrześcijańskiego, jakim jest dzielenie się z innymi swoim przeżywaniem wiary. Temu ma służyć także program stypendialny i przebywanie razem w Domu Fundacji.

🥳 Potem, w auli, na naszych stypendystów, a w szczególności II rocznika, czekała humorystyczna część wieczoru – teleturniej „Mega Mózg”, zorganizowana przez III rocznik. Pytania gry dotyczyły różnych dziedzin wiedzy ogólnej oraz szczegółów zamieszkiwania w Domu Fundacji. Warto zaznaczyć, że III rocznik cudownie przygotował ten program! Było dużo fajnych i życiowych filmików nagranych o stypendystach II roku oraz pracownikach Domu. 👏👏👏

🥪 Pod koniec wieczoru miał miejsce „otrzęsinowy bankiet” dla wszystkich obecnych, czyli… kanapki, drożdżówki i napoje. 🍗🍓🍼 Było naprawdę świetnie i wesoło, panowała taka domowa i przyjemna atmosfera, więc dzięki temu wieczorowi II rocznik już oficjalnie stał się częścią oraz ważnym członkiem naszej dużej fundacyjnej rodziny.🤩

💝 Anna Vovchanska

za:  https://www.facebook.com/dfjp2/posts/4330082563781329 zob. również  https://dfjp2.pl/otrzesiny-ii-rocznika/

Zdjęcia z powyższych wydarzeń można zobaczyć na Facebook'owej stronie Domu Fundacji JPII https://www.facebook.com/dfjp2/ .