Co to znaczy być bratem? Czy łączy nas coś silniej niż więzy krwi? Na czym polega prawdziwe braterstwo? Na te pytania poszukiwali odpowiedzi chłopcy, którzy zagościli do Stadnik w połowie lutego na Sercańskie Dni Skupienia.

W dniach 17-19 lutego br. po raz kolejny do sercańkiego seminarium przyjechała grupa młodych mężczyzn z sercańskich parafii, aby ponownie zakosztować seminaryjnego stylu życia. Byli to parafianie z Florynki, Sosnowca oraz obydwu sercańskich parafii z Krakowa. Wraz z opiekunami: ks. Franciszkiem Wielgutem SCJ oraz ks. Mariuszem Wrzesińskim SCJ, w oparciu o słowo Boże, mieli oni okazję do refleksji nad tematem braterstwa oraz własnym powołaniem. Oprócz codziennej Eucharystii, spowiedzi czy też pracy z tekstem Pisma Świętego nie zabrakło aktywności sportowej. Wszyscy uczestnicy zdobyli w "niezłym" tempie pobliski „Olimp”.

Sporo emocji wzbudziły też rozgrane spontanicznie w trudnych warunkach atmosferycznych mecze piłki nożnej na pobliskim boisku. Na rewanże zapraszamy już w czerwcu!

Tekst pochodzi se strony: seminarium.scj.pl