21 października w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie - Płaszowie o godzinie 19:00 rozpocznie się Noc Nadziei! Nie może Was tam zabraknąć!

Nowa nazwa sercańskich czuwań

Chyba każdy z nas był na sercańskim czuwaniu młodzieży. Dobrze znamy to wydarzenie, które w naszej tradycji ma swoje miejsce i nie wyobrażamy sobie tego, że nie spotkamy się w ciągu roku po Sercańskich Dniach Młodych. Tegoroczne jesienne spotkanie młodzieży nazwaliśmy Nocą Nadziei. Bardzo chcemy, abyśmy pod tą nazwą przeżywali kolejne jesienne spotkania po Sercańskich Dniach Młodych. Z kolei wiosenne czuwanie, jak już wiecie, nazwaliśmy Nocą Światła, nawiązując do paschalnego okresu, w którym przeżywamy Zmartwychwstanie Jezusa i Jego zwycięstwo nad złem. 

Dlaczego Noc Nadziei?

W doborze treści jest inspirowana tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Bóg stał się człowiekiem w historii, spotykał na swojej drodze ludzi z konkretną życiową historią. Doświadczenie tego spotkania, które rozpoczęło się w Betlejem i trwa do dziś, inspiruje nas do tworzenia przestrzeni – wydarzenia - w którym uczestnik Nocy Nadziei będzie mógł doświadczyć spotkania z Żywym Bogiem. Chcemy pozwolić Wam usłyszeć Dobrą Nowinę, doświadczyć mocy sakramentów świętych, modlitwy oraz piękna wspólnoty w tym momencie życia, w którym jesteście właśnie teraz. Spotkanie z Bogiem nie jest jedynie zapowiedzią czegoś przyszłego, ale dokonuje się dzisiaj.

O czym będzie tegoroczna Noc Nadziei?

Temat brzmi: Poszukując nieszczęścia...

Spotkanie w Krakowie będzie odpowiedzią na potrzebę poszukiwania szczęścia, jaką każdy z nas w sobie nosi. Człowiek poszukując spełnienia i chcąc osiągnąć w swoim życiu szczęście musi dokonywać wyborów. Bywa i tak, że to co jest grzechem, jawi się jak coś co może nas uszczęśliwić. Chcemy spojrzeć na grzech jako sposób poszukiwania szczęścia, ale jako taki sposób, który nie prowadzi nas do upragnionego celu.

W czasie Nocy Nadziei pragniemy spotkać Jezusa – Syna Bożego, który zaprasza nas na drogę dającą spełnienie, doświadczenie prawdziwej miłości, a co za tym idzie – poczucie bycia szczęśliwymi. Będziemy przyzywać mocy Ducha Świętego, który daje szczęście bez miary.

Plan wydarzenia

19:00 – 19:20 – rozpoczęcie, ks. Damian Płatek SCJ, proboszcz oraz młodzież, prezentacja grup

19:30 – 20:00 - Poszukując szczęścia nie zawsze trafiamy do celu! Ks. Bartosz Wronikowski (konferencja)

20:15 – 20:45 – Szczęścia bez miary! Daj nam Duchu Święty! Barbara Turek 

21:00 – 22:00 – Przerwa, posiłek

22:15 – 22:35 – Panie, Ty chcesz mi umyć nogi? (J 13, 6b). Przygotowanie do spowiedzi.
Ks. Wojciech Olszewski SCJ i młodzież RSM Fatimska

22:35 – 23:45 – Adoracja i uwielbienie prowadzone przez Basię Turek, okazja do spowiedzi

24:00 – Msza święta niedzielna, przewodniczenie i homilia Ksiądz Prowincjał

Spotkanie jest otwarte i darmowe, każdy zainteresowany może przyjechać do Krakowa na Fatimską!

Miejsce: Tutaj będzie Noc Nadziei 21 października 2023 r. 

Więcej informacji na stronie: www.sercanskie.pl 

Do zobaczenia w Krakowie!