Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Bełchatowie odbył się pod hasłem: "Dzień dziś wesoły!". W tym roku w zmienionej formie Orszak rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki i stamtąd wyruszył w kierunku naszej sercańskiej parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary. Barwny i radosny korowód dotarł do muszli konkcertowej za naszą świątynią. Tam odbył się pokłon Trzech Króli oraz Górników i Energetyków. Orszak zakończył się polonezem w rytm pięknej, polskiej kolędy "Bóg się rodzi". Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu parafialnego "Adoremus Dominum". 

Zdjęcia na: ► https://sercaniebelchatow.scj.pl/strony/orszak-trzech-kroli---2022

Trzej Królowie zawitali również na południu Polski i naszej polskiej sercańskiej Prowincji. 

Zwyczajem związanym z tym świętem jest przemarsz trasą wyznaczoną przez organizatorów. Jest to tak zwany Orszak Trzech Króli, który jest czymś na kształt ulicznych jasełek.

W naszej parafii w Binczarowej od wielu lat taki orszak jest organizowany przez Dom Kultury. Bierze w nim aktywny udział młodzież i dorośli przebierając się za postacie biblijne. Obok Domu kultury jest przedstawiona scena w Pałacu Heroda. Następnie ze śpiewem kolęd orszak wyrusza w stronę kościoła pw. św. Stanisława BM na mszę świętą. Ogromną atrakcją niewątpliwie jest żywa szopka przygotowana przez uczniów klas ósmych i ich rodziców.

Udział mieszkańców w orszaku to czynne, duchowe przeżycie związane z Bożym Narodzeniem, a także niezwykła atrakcja szczególnie dla dzieci. Warto więc wybrać się całymi rodzinami.

Zdjęcia na: ► https://binczarowa.pl/trzech-kroli-2022/ (jeżeli nawet małe zdjęcia się nie pokażą kliknij w którąś ikonkę zdjęcia).

Fotoreportaż z parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie Płaszowie zobacz tutaj.