Parafialne święto radości, Parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie, czyli  Parafiada w tym roku była połączona ze świętowaniem Jubileuszu 40-lecia istnienia parafii.

Rozpoczeliśmy punktualnie o godz. 16:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Bezpośrednio po wspólnej modlitwie miała miejsce nie lada gratka dla miłośników sportu. Rozegrany został mecz piłki nożnej Księża vs. Samorządowcy. Po naprawdę zaciętej walce zwyciężyli Księża (5:4). Jak świętować Jubileusz, to na całego! (PS. Bramkarz Sercanów został zaproszony do Extraklasy laugh )

Na naszych parafian i gości czekały stoiska gastronomiczne (ciasta, chleb ze smalcem, grill, żurek, barszcz czerwony i napoje), dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, balony z helem, animacje dla dzieci, a także stoisko wspólnoty Sychar, Rycerstwa Niepokalanej, rękodzieła artystycznego oraz biblioteki parafialnej, gdzie mogliśy zakupić specjalną książkę wydaną z okazji naszego Jubileuszu.

Podczas Parafiady można było obejrzeć wystawę przedstawiającą historię naszej parafii. Nad bezpieczeństwem naszej imprezy czuwał sztab Ratownictwa Medycznego.

Podczas Parafiady odbyły się aż trzy koncerty. Pierwsze swój talent przedstawiły dziewczynki ze scholi parafialnej "Vox Miriam", do tańca porwał nas zespoł parafialny "Adoremus Dominum", a na zakończenie tegorocznej Parafiady wystapiła gwiazda wieczoru, zespół "niemaGOtu". Zespół, o którym moglibyśmy wiele napisać, ale zdecydowanie lepiej ich posłuchać. Spotkania z Nimi to nie są zwykłe koncerty. To czas modlitwy, uwielbienia i wsłuchania się we własne serce. Bogu niech będą dzięki, że mogliśmy zakończyć świętowanie naszego Jubileuszu na takim koncercie, który był dla nas duchową ucztą. Galeria zdjęć z koncertu znajduje się ► na stronie parafialnej.