Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie to niezwykłe miejsce, w którym znajduje się obraz Matki Bożej Płaszowskiej. W niedzielę 13 października 2019 r. metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ogłosi parafialny kościół w Płaszowie Diecezjalnym Sanktuarium Błogosławionego Macierzyństwa Matki Bożej.

– Mówimy, że tu jest Sanktuarium Błogosławionego Macierzyństwa, ponieważ wielu ludzi prosiło i wyprosiło tutaj dar potomstwa – powiedział proboszcz. Matka Boża Płaszowska jest otoczona w parafii szczególnym kultem: w każdą środę o godzinie 17:30 odbywa się nabożeństwo ku Jej czci, podczas którego wierni modlą się za rodziny, rodziców którzy stracili dzieci, o dar potomstwa dla małżeństw oraz za mężczyzn. Do sanktuarium przybywają małżeństwa proszące o błogosławieństwo. Parafia ofiarowuje wiernym „różaniec nadziei”, którego kolor nawiązuje do zielonych szat Maryi. Proboszcz powiedział, że Matka Boża Płaszowska pokazuje, że dla Boga nie ma nic niemożliwego i daje ludziom tak potrzebną nadzieję.

W niedzielę 13 października 2019 r. o godzinie 12:00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie sumie odpustowej będzie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który ogłosi parafialny kościół w Płaszowie Diecezjalnym Sanktuarium Błogosławionego Macierzyństwa Matki Bożej.

Całość artykułu znajduje się na stronie: https://diecezja.pl/aktualnosci/parafialny-kosciol-w-plaszowie-diecezjalnym-sanktuarium-blogoslawionego-macierzynstwa-matki-bozej/