Po obchodach przyjęcia do nowicjatu 15 nowicjuszy (11 z prowincji Kamerunu i 4 z prowincji RPA) w niedzielę rano dnia 12 sierpnia 2018 miały miejsce obchody pierwszych ślubów zakonnych.

Czterej nowicjusze ( Fabrise Pekwefah, Roméo Wilfried Mot, Bermondo Tonton Donken i Nigel Suiraleng Nyuydze ) złożyli śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Było to w czasie Mszy, której przewodniczył ks. Jean Marie Signié SCJ, prowincjał. W ich „tak”, które powiedzieli Panu towarzyszyli im przez modlitwę i uczucia członkowie całej chrześcijańskiej wspólnoty parafii św. Anny Ndoungué, do której przybyli przyjaciele i znajomi, a także rodziny. Eucharystię koncelebrowało kilkunastu księży, wśród których był obecny ks. Leopold Moufakouet SCJ - radny generalny dla Afryki, ks. Bernard Sompane SCJ - prowincjał z RPA i ojciec Giovanni Pross, którzy głosił rekolekcje, w których neoprofesi przygotowali się do tego wydarzenia.

W swojej homilii ks. Leopold, w oparciu o teksty liturgiczne dnia, powiedział tym młodym ludziom, że Jezus nadaje historii ich życia nowy wymiar. Zaprasza ich, aby oddali swoje życie Bogu. W swoim kazaniu do neoprofesów wyraził trzy rzeczy, których nauczył się podczas swojego nowicjatu i w trakcie życia zakonnego: muszą być świadomi, że ludzie od nich oczekują czegoś więcej, nie tylko pięknych kazań, ale przedewszystkim świadectwa całym życiem.

Pod koniec pięknej celebracji liturgicznej uroczysty posiłek uroczystość w wielkim stylu. Jak nie widzieć działania Bożej opatrzności, gdy ceremonia odbyła się bez kropli deszczu, w regionie tak często nawiedzanym przez nawałnice w tym miesiącu sierpnia?

Źródło: http://www.province-cmr.net/scj