W niedzielę 9 stycznia 2022 r. w Zakopanem rozpoczęły się rekolekcje dla sercańskiej grupy misjonarzy krajowych.

Prowadzi je znany z Radia Maryja i TV Trwam o. Piotr Andrukiewicz CSsR.

To są też nasze jubileuszowe rekolekcje. Grupa misjonarzy krajowych ma 75 lat. Powołana do życia jako pierwsza inicjatywa nowo powstałej Polskiej Prowincji. Pierwszym dyrektorem został wtedy ks. Wincenty Turek SCJ.

Zgromadzeni w zakopiańskim domu kapłani usłyszeli o doniosłym znaczeniu powołania głosicieli Bożego Słowa, które zaczyna się od zbudowania osobistych relacji z Jezusem.

Jej przykładem jest więź św. Jana Chrzciciela, który stał się Głosem Wcielonego Słowa.

Jako kapłani mamy takie samo zadanie jakie miał św. Jan Chrzciciel.

Stać się usłyszanym głosem, który będzie otwierał ludzkie serca na Słowo, którym jest Jezus Chrystus - powiedział o. Andrukiewicz.

"Jako prezbiterzy jesteśmy powołani do przedłużania obecności Chrystusa, jednego i najwyższego Pasterza, poprzez naśladowanie Jego stylu życia i ukazywaniu Go w sposób przejrzysty powierzonej sobie owczarni". - dodał o. Piotr, cytując 15 nr posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Pastores dabo vobis.

 

Zobacz również ► https://www.sercanie.pl/strony/70-lat-w-sluzbie-slowa


W Prowincji Polskiej Księży Sercanów istnieje stała grupa księży misjonarzy, którzy prowadzą rekolekcje i misje na terenie całego kraju. Głosząc orędzie o nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka. 

Na przestrzeni siedemdziesięciupięciu lat istnienia grupy, grupa wypracowała własny styl przepowiadania określany "sercańskim". Wyraża się on w treści głoszonych kazań i propozycji różnorodnych nabożeństw.

Jako czciele Bożego Serca prowadzimy w szerokim zakresie zarówno misje jak i rekolekcje parafialne różnego typu. Wśród nich szczególne znaczenie mają misje intronizacyjne NSPJ w ramach których dokonujemy zawierzenia parafii i wszystkich Rodzin Bożemu Sercu.

https://misjekrajowe.scj.pl/