Jubileusz 350 – lecia objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque może ożywić pobożność związaną z Sercem Bożym w naszych parafiach – mówi bp Stanisław Salaterski, delegat ds. Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ Konferencji Episkopatu Polski. Z tej okazji do tarnowskiej katedry przybędą relikwie i obraz św. Małgorzaty Marii Alacoque.

– Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa raduje się 350. rocznicą objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque. Te objawienia przypomniały prawdę o Bogu, który jest miłością, o przebitym sercu Pana Jezusa i stały się jednym z impulsów do ożywienia pobożności związanej z Sercem Pana Jezusa w całym Kościele. To pomogło wielu ludziom wytrwać przy Jezusie w czasach trudnych i też było takim antidotum na pewną oziębłość, lęk przed Bogiem. Bóg okazał się tym, który ma serce, który nowi nas w sercu, który chce przemieniać swoją pomocą, łaską nasze serca, a więc czyni człowieka bardziej bożym i ta idea trwa do dziś. Wracamy do źródeł

– mówi bp Stanisław Salaterski.

Relikwie i obraz św. Małgorzaty Marii Alacoque przebywały w tarnowskiej katedrze podczas minionego weekendu (11-12 maja 2024 r.). W sobotę o 17.20 nastąpiło wprowadzenie relikwii i odbyło się nabożeństwo majowe z modlitwami wstawienniczymi do św. Małgorzaty Marii. O 18.00 odprawiona została Msza Święta z kazaniem ks. Krzysztofa Zimończyka SCJ, dyrektora krajowego Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Po Mszy Świętej nastąpiło błogosławieństwo ogólne relikwiami św. Małgorzaty Marii. W niedzielę na każdej Mszy Świętej wierni mogli wysłuchać kazania ks. Krzysztofa Zimończyka SCJ, a po liturgii była okazja do uczczenia relikwii św. Małgorzaty Marii. Natomiast o 15.00 została odprawiona Msza Święta z udziałem ośrodków Straży Honorowej NSPJ, podczas której nastąpiło przyjęcie nowych członków i odnowienie poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Za: https://rdn.pl