W ramach długiego weekendu majowego sercańscy postulanci pojechali w okolice Urszulina, gdzie znajduje się Poleski Park Narodowy.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w miejscowości Załucze Nowe, gdzie odwiedziliśmy ośrodek dydaktyczno-muzealny, w którym można zobaczyć florę i faunę, jakie występują w Parku Poleskim. Zadziwił nas zwłaszcza potężny orzeł bielik, ale też łoś i wilk.

Stamtąd poszliśmy ścieżką „Spławy”, po drewnianym trapie wiodącym wzdłuż całej niemal trasy nad bagnistym terenem, aż do jeziora Łukie. Droga prowadziła w większości przez las, również pokryty mokradłami. Normalne wędrowanie po takich lasach byłoby niemożliwe ze względu na bagnisty teren, dlatego tym bardziej przejście taką trasą było wielką atrakcją. Cała ścieżka miała długość ok. 7,5 km.

Następnie podjechaliśmy do miejscowości Zastawie, również w pobliżu Urszulina, i stamtąd udaliśmy się ścieżką „Czahary” (co oznacza mokradła porośnięte krzewami), również po drewnianych kładkach, które prowadziły przez obszerne Bagno Bubnów. Po drodze znajdowały się dwie wieże obserwacyjne, z których można było podziwiać nietypowy krajobraz przyrodniczy tzw. niskiego torfowiska. Cała droga miała ponad 6 km długości.

Więcej zdjęć na stronie Postulatu: http://pliszczyn.scj.pl