Ks. Stefan Tertünte opuszcza Rzym, aby objąć stanowisko przełożonego prowincjalnego Prowincji niemieckiej. Ks. Victor de Oliveira Barbosa (BSP) zostaje mianowany nowym koordynatorem CSD.

 

Po nominacji na przełożonego prowincjalnego prowincji niemieckiej ks. Stefan Tertünte SCJ od 1 czerwca nie będzie już dyrektorem Centrum Studiów Sercańskich. W e-mailu skierowanym do współbraci pisze: „Zarząd Generalny właśnie ogłosił zmiany dotyczące Dehoniańskiego Ośrodka Studiów. Ja sam opuszczę Rzym we wtorek 17.05 i powrócę do Niemiec, gdzie będę pełnić urząd przełożonego prowincjalnego. Z tego też powodu po ponad ośmiu latach odchodzę również z kierownictwa Sercańskiego Ośrodka Studiów”. Odchodząc z tego ważnego urzędu, informuje, że nowym koordynatorem CSD zostanie ks. Victor de Oliveira Barbosa SCJ (BSP).

 

W tych latach ks. Stefan wraz z Zespołem CSD był bardzo zaangażowany w udostępnianiu pism Ojca Dehona w Internecie, aby każdy mógł mieć dostęp do tych ważnych sercańskich źródeł, w sercańskiej formacji. Dużo i na wiele sposobów poświęcił się ukazywaniu tożsamości sercańskiej, poprzez pracę krytyczną i korzystanie z różnych ekspertyz.

 

Teraz kolej na ks. Wictora nowego koordynatora, który wraz ze swoim zespołem ma kontynuować i rozwijać tę trudną, ale pełną wyzwań pracę nad charyzmatem sercańskim. Zwracając się do współbraci, przyjaciół i współpracowników, tak się przedstawia: „Z radością podejmuję się zadania powierzonego mi przez Zarząd Generalny, ponieważ żarliwie wierzę w wagę i wartość misji CSD. Liczę na waszą modlitwę, abym mógł jak najlepiej wykonywać posługę koordynacyjną CSD.”

za: https://www.dehoniani.org/en/changes-at-the-centro-studi-dehoniani/

tł.: ZKH SCJ