Abp Marek Jędraszewski dniu 20 stycznia 2023 r. celebrował Eucharystię w kaplicy szpitalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie pieczę duszpasterską sprawują sercanie. Niezmiennie od wielu już lat funkcję tą sprawuje lekarz i zakonnik – sercanin ks. dr hab. teologii Lucjan Szczepaniak SCJ.

Abp Marek Jędraszawski dwa tygodnie temu był w Asyżu i w czasie homilii wrócił wspomnieniami do tego miejsca – podzielił się opowieściami o tamtejszych żłóbkach obecnych na wielu włoskich skwerach. Metropolita krakowski zachęcał, by trwać ciągle wokół tajemnicy betlejemskiego żłobka i dzięki temu móc pogłębiać swoją miłość, wiarę i nadzieję – na przekór współczesnemu światu, który w niektórych „postępowych” krajach każe usuwać żłóbki, choinki, który ucieka od opłatków, żłóbka czy choinki i zapomina o tym, co się wydarzyło w Betlejem.

Na zakończenie homilii życzył, aby w obecnych na Eucharystii pozostało coś z radości betlejemskiego spotkania przy żłóbku i by w sercach każdego zawsze było obecne poczucie, że Syn Boży stał się człowiekiem i narodził się jako Dziecię właśnie po to, aby wszyscy ludzie mogli stawać się co dnia Bożymi Dziećmi.

FOTO: Archidiecezja Krakowska

Zobacz też:
Kolędowe odwiedziny i Eucharystia pod przewodnictwem apb. Marka Jędraszewskiego w USD w Krakowie Prokocimiu

diecezja.pl/aktualnosci/abp-mark-jedraszewski-z-koleda-w-uniwersyteckim-szpitalu-dzieciecym-w-krakowie/