W czwartek, 14 lutego 2019 r., w kaplicy Domu Fundacji Jana Pawła II przeżywaliśmy wspólnie uroczystą Mszę świętą z okazji święta św. Cyryla i św. Metodego, patronów Europy i Domu Fundacji Jana Pawła II.

Mszy świętej przewodniczył ks. mgr Marcin Sadowski, były wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, student liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Koncelebrowali: sercanin ks. Zdzisław Kozioł, ks. Jan Strzałka, ks. Robert Ptak oraz księża stypendyści.

W swoim kazaniu ks. Marcin przybliżył nam postaci św. Cyryla i św. Metodego i zacytował słowa z encykliki Slavorum apostoli Jana Pawła II: „Ich dzieło stanowi wybitny wkład w tworzenie się wspólnych korzeni Europy, które dzięki swej trwałości i żywotności stanowią jeden z najmocniejszych punktów odniesienia, jakich nie może pominąć żaden poważny wysiłek zmierzający do zaprowadzenia nowej jedności kontynentu w naszych czasach”. Kaznodzieja wspomniał także o tym, że w momencie, gdy Europa ciągle szuka swojej tożsamości, sięgnięcie do jej korzeni wydaje się warunkiem koniecznym do właściwego określenia jej teraźniejszości i przyszłości.

Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni do auli na słodki poczęstunek.

Svitlana Slyvchenko

Więcej zdjęć na stronie https://dfjp2.pl/potrzebujemy-zdrowych-korzeni/