W dniach od 1 do 4 czerwca 2023 r.  w domu zakonnym Księży Sercanów „Leśniczanka” w Zakopanem przeżyliśmy rekolekcje głoszone dla  Sercańskiej Wspólnoty Świeckich i Rodzin Serca Jezusowego.

Tematem rekolekcji były słowa rozpoczynające „koronkę do NSPJ: „Bądź pozdrowione Serce Jezusa, nas kochające i miłości najgodniejsze”

Uczestniczyliśmy codziennie we Mszy św.. adoracji połączonej z nabożeństwem czerwcowym. Odprawiliśmy Godzinę świętą w I czwartek miesiąca.

Rekolekcje prowadził Ks. Wiesław Pietrzak SCJ – moderator SWŚ.

Głoszone konferencje i homilie przybliżyły nam duchowość Serca Jezusowego, sylwetkę O. Jana Leona Dehona, obietnice Serca Jezusowego, jakie przekazała nam św. Małgorzata Maria Alacoque.

Przybliżono nam wzór Serca Jezusowego i postawę Niepokalanego Serca NMP abyśmy miłość, dobro i życzliwość dla bliźnich nieśli, tak jak Oni.

Ukoronowaniem naszych rekolekcji było uczestnictwo w nabożeństwie Pierwszej Soboty czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Na zakończenie rekolekcji przyjęliśmy błogosławieństwo z odpustem zupełnym i uroczyście ucałowaliśmy relikwie św. Marii Małgorzaty oddając Jej należny hołd i dziękując za to, że była „Powiernicą” NSPJ.

„Za Twe łaski dziękujemy”!!! Te słowa płynące z serca kierujemy do Najświętszego Serca Jezusowego! 

A mówią to Uczestnicy: z Bobrowic, Chwałowic, Kalisza, Krosna Odrzańskiego, Krzeszowic i z Lublina.