W tym roku hasło przewodnie naszego spotkania brzmiało ,,Nakarmieni miłością”. Przez 6 dni skupialiśmy się na Eucharystii oraz w jeszcze większym stopniu zastanawialiśmy się czym dla nas jest ten sakrament. Pod pliszczyńską wiatą zgromadziło się ponad 400 młodych ludzi z całej Polski oraz z Naddniestrza (Mołdawia). Byli z nami między innymi: Bełchatów, Bieńkówka, Dorohucza, Florynka, Kraśnik, Rybnik, Lublin, Stadniki, Kraków, Koszyce Małe, Kalisz, Sosnowiec, szkoła "Biskupiak" z Lublina oraz oczywiście grupa z Pliszczyna. Każdego dnia czekało na nas wiele niespodzianek, zabaw, spotkań z ciekawymi ludźmi, koncerty oraz wszechstronne warsztaty. Naszymi gośćmi w tym roku byli: ks. Michał Olszewski SCJ, Dariusz Maleo Malejonek, małżeństwo ,,Jednociało” Lena i Maciej Durlakowie oraz Janek Mela. Koncert, a jednocześnie modlitwę poprowadził zespół ,,NiemaGOtu”. Towarzyszyli nam również "Wodzireje z Krakowa", którzy w tzw. Dehoniadę- czyli dzień radości umilali nam czas oraz prowadzili przeróżne zabawy.

Uczestnicy SDM mogą w przeróżny sposób rozwijać swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Warsztaty na XXV SDM to między innymi: gra na ukulele, samoobrona, taniec, śpiew, nauka języka migowego, nauka szycia misi, poduszek czy lalek, fizyczne doświadczenia, a do tego wszystkiego nie zabrakło trochę ruchu, bo uczestnicy rozgrywali mecze w siatkówkę czy w piłkę nożną. W środę gościliśmy sercańskich neoprezbiterów ks. Mateusza Tomczykowskiego SCJ oraz ks. Jakuba Gąsienica-Jacków SCJ, którzy odprawili pod nasza wiatą Mszę prymicyjną i udzielili nam specjalnego błogosławieństwa.

W piątek do Pliszczyna zawitał bp Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej, który w Konferencji Episkopatu Polski odpowiedzialny jest za duszpasterstwo młodzieży.

Sercańskie Dni Młodych to najlepszy początek wakacji. Przez 6 dni młodzi ludzie razem uwielbiają Chrystusa, modlą się, ale nie tylko, SDM to również zabawa, poznanie nowych ludzi, zawarcie nowych przyjaźni. Podczas spotkania młodych towarzyszy nam radio profeto, gdzie transmitowana jest codziennie eucharystia, spotkania z gośćmi czy koncerty. Na pewno wyjedziemy stąd nakarmieni miłością, którą będziemy chcieli dzielić się z innymi i przekazywać to czego nauczyliśmy się w naszym Pliszczynie.

[MS]

Obszerne relacje z SDM-u można znaleźć na stronie sercanskie.pl

Materiały video, wywiady i wiele ciekawych filmów na naszym kanale YouTube

A jeszcze wiećej znajdziecie na profilu https://www.facebook.com/SercanskieDniMlodych