W najbliższą sobotę 3 czerwca odbędzie się finał trzeciej edycji Konkursu Aktywna Parafia. Zakwalifikowane wspólnoty uczestniczyć będą w rodzinnym festynie, na którym zaprezentują lokalne zwyczaje, stroje, pieśni i specjały kulinarne. Reprezentanci parafii będą rywalizować w zawodach sprawnościowych. Tego dnia ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu.

18 maja jury ogłosiło parafie zakwalifikowane do kolejnego Konkursu Aktywna Parafia 2023. Wspólnoty te wyróżniają się na takich polach jak: pomoc bliźniemu w potrzebie, działalność wspólnot, inicjatywy ewangelizacyjne, życie liturgiczne, sport, wspólne wyjazdy, edukacja zdrowotna i działalność charytatywna. W finale uczestniczyć będą (według kolejności zgłoszeń):

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem,
Parafia pw. św. Huberta w Zalesiu Górnym,
Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi,
Parafia pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie,
Parafia pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie,
Parafia pw. św. Wincentego a Paulo Bydgoszcz,
Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze,
Parafia pw. św. Huberta w Rzeszowie.

Każda z zakwalifikowanych do finału parafii została szerzej opisana na łamach ekai.pl.

Finał konkursu odbędzie się 3 czerwca w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 przy ul. Smoleńskiego 31 w Warszawie w godz. 10.00-14.00. Finaliści zaprezentują tam swoje wspólnoty i lokalne specjały kulinarne, a następnie zmierzą się w zawodach sprawnościowych.

Zwycięzcą trzeciej edycji Konkursu Aktywna Parafia zostanie wspólnota, która zbierze największą liczbę punktów podczas: III etapu (eliminacje do finału), zawodów sprawnościowych w trakcie finału i prezentacji parafii podczas finału.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu zawodów. Nagrodą dla zwycięzców są bony na sprzęt sportowy oraz prezentacja parafii na stronie internetowej ekai.pl i w programach Redakcji Audycji Katolickich TVP.

Więcej informacji na ekai.pl/aktywnaparafia