"Pokonaj swojego Goliata" - pod tym hasłem odbyło się Sercańkie Czuwanie Młodzieżowe. Po raz pierwszy w długiej historii tych spotkań młodzież przyjechała do Kalisza by się wspólnie modlić i przybliżać do Pana Boga. Łącznie z osobami, które przyszły tylko na świadectwa i konferencje było nas około 600 osób, czyli bardzo dużo.

Czuwanie było podzielone na trzy części. W pierwszej kolejności dla zorganizowanych grup odbyła się gra miejska "Śladami Dawida", w trakcie której uczestnicy poznawali biblijną historię walki młodego Dawida z biblijnym olbrzymem Goliatem. O godzinie 20.00 wszyscy uczestnicy zgromadzili się w Sanktuarium św. Józefa na głoszonych świadectwach i konferencji. Świadectwo mówili nawróceni więźniowie z kaliskiego więzienia. Bardzo poruszająco mówili o tym, że dopiero z perspektywy więzienia zobaczyli, że pieniądze to nie wszystko. Dopiero tam zdali sobie sprawę z tego, że najważniejsza jest rodzina i że największą radość daje bezinteresowna pomoc innym (teraz w ten sposób w więzieniu mogą służyć drugiemu człowiekowi w trakcie akcji charytatywnych). Konferencję o królu Dawidzie wygłosił ks. Jakub Kopystyński SCJ i mówił o tym, co zrobić, by każdy z nas mógł pokonać swojego Goliata - to czego się boi i to, przed czym ucieka.

Trzecią część naszego spotkania stanowiło nabożeństwo z okazją do spowiedzi oraz Msza św. której przewodniczył ordynariusz kaliski biskup Edward Janiak. Kazanie w trakcie Mszy głosił ks. Sławomir Knopik SCJ, wikariusz prowincjalny księży Sercanów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie, za wspólną zabawę i modlitwę.

Więcej zdjęć na stronie http://bratalbert.scj.pl/strony/pokonaj-swojego-goliata-2