W dniu 11 lutego 2019 roku, region filipiński rozpoczął swoje coroczne zgromadzenie. Zgromadzenie odbywa się w domu formacji Najświętszego Serca w mieście Cagayan de Oro, w którym uczestniczy 35 współbraci, w tym ks. Alexander Sapta Dwi Handoko SCJ - radny generalny ds. Azji z Rzymu, ks. Quang Nguyen SCJ - wiceprowincjał Prowincji amerykańskiej i ks. Khoa Nguyen SCJ z Dystryktu Wietnamu.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przełożonego wspólnoty Cagayan de Oro I, ks. Patricka Gutib SCJ i przełożonego regionalnego ks. Lukasa Hadi Siswo Sasmito SCJ, a następnie odbyło się nabożeństwo pokutne prowadzone przez ks. Franciszka Pupkowskiego SCJ. Kolejnym punktem była krótka refleksja ks. Delio Ruiz SCJ, koncentrująca się na "Roku Młodzieży" na Filipinach i 30. rocznicy obecności sercanów na Filipinach, a wszystko zakończyło się na adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.

Pierwszego dnia po południu uczestnicy śledzący pytania przewodników podzielili się w grupach swoimi osobistymi doświadczeniami z ubiegłego roku w świetle nadchodzącej rocznicy.

Dzień zakończył się celebracją eucharystyczną, której przewodniczył ks. Lukas Hadi Siswo Sasmito SCJ, a następnie miała miejsce kolacja.

Drugi dzień poświęcony był raportom wspólnot i różnych komisji Regionu. Głównym celebrantem Eucharystii był ks. Robertus Sutopo SCJ, który 12 lutego obchodził swoje 50. urodziny.

W trzecim i czwartym dniu grupa omówi program, który pojawił się w raportach, przyszłych obchodach i planach.

Zgromadzenie zakończy się 14 lutego 2019 r. w porze lunchu.

Więcej zdjęć na stronie: https://scjphil.org/2019/02/12/regional-assembly-2019/