Po długotrwałej chorobie w dniu 5 października 2022 r. zmarł w Lublinie ks. Czesław Konior, sercanin. Urodził się w 1936 r. w Międzybrodziu Bialskim. Pierwsze śluby zakonne złożył w 1953 r., a święcenia kapłańskie przyjął 1962 r. w Stadnikach. 

Po święceniach studiował psychologię na KUL. W kolejnych latach pełnił rożne funkcje w Zgromadzeniu, głównie w formacji – był magistrem nowicjatu, prefektem studiów, ojcem duchownym oraz rektorem w seminarium w Stadnikach. Był również członkiem rady prowincjalnej, a w latach 1992-1998 pełnił funkcję przełożonego prowincjalnego Polskiej Prowincji Księży Sercanów. Następnie w latach 1998-2004 został przełożonym Międzynarodowego Kolegium SCJ w Rzymie. Od 2004 mieszkał w domu zakonnym w Lublinie i posługiwał przy parafii pw. Dobrego Pasterza. 

Ostatnie lata naznaczone były krzyżem choroby. Znosił ją cierpliwie, otoczony opieką współbraci, rodziny i parafian. Niech Boże Serce, któremu zawierzył swoje życie, przyjmie go do swojego Królestwa!

———

Msza św. żałobna w Lublinie zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza w niedzielę, 9 października, o godz. 15.00. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 10 października, w Stadnikach. Msza św. o godz. 11.30, a po niej odprowadzenie ciała na cmentarz.